Derya TM22 Pro Rifle, Black: 22 LR, 12" Barrel, Model TM22-PRO-12-BLK
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
ISS24672
UPC:
MPN:
TM22-PRO-12-BLK
Frequently bought together:
Description
  • Semi-automatic .22 LR rifle
  • Precision barrel for improved accuracy
  • Durable aluminum receiver
  • Adjustable CTR-like stock for length-of-pull customization
  • Picatinny top rail for optics
  • M-LOK handguard for accessories
  • Lightweight and balanced design
Includes
  • (2) Magazines
  • Tool Kit
  • Polishing Tissue
  • Owners Manual
  • Warranty Certificate
MPN TM22-PRO-12-BLK
Caliber .22 LR
Action Semi-Automatic
Operating System Blowback
Sights N/A
Stock Adjustable
Receiver Aluminum
Handguard Floating Aluminum
Barrel Length 12", Threaded
Barrel Twist 1:16" RH, 6 Grooves
Barrel Finish Black
Overall Length 28"